Левски без Диаби в следващите си три мача

Левски ще е без френския нападател Умар Диаби в следващите си три мача. Това стана ясно след направения ядрено-магнитен резонанс. 25-годишният голаджия има разтежение и ще почива около 3 седмици. Диаби пропуска гостуването на Поморие за купата на България в четвъртък, домакинството на Ботев (Пловдив) от “А” група в понеделник и шампионатния мач срещу Литекс в Ловеч на 4 октомври. Заради паузата за мачове на националните отбори нападателят трябва да е напълно готов за двубоя с Лудогорец на “Герена”, тъй като мачът от 12-ия кръг на първенството е чак на 18 октомври.

Диаби получи контузия в началото на второто полувреме на мача с Берое (2:0) в неделя.