Лил спря Рен за върха (видео)

Отборите на Рен и Лил не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 6-ия кръг на Лига 1. Мачът на "Роажон Парк" завърши при резултат 1:1, като така домакините пропуснаха чудесен шанс поне временно да оглавят класирането в първенството.

Лил пръв взе преднина в мача. В 48-ата минута Гаджи Тало напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Софиан Буфал от движение заби кълбото в мрежата за 0:1.

В 69-ата  домакините получиха доста спорна дузпа в своя полза за нарушение на вратаря Винсент Ениеама, който получи и директен червен картон. Пол-Жорж Нтеп обаче пропусна от бялата точка.
Нападателят на Рен все пак се реваншира в 74-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле, Джовани Сио свали към Нтеп, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

До края Рен натисна в търсене на победата, но усилията на домакините не дадоха желания резултат. Така Рен събра актив от 13 точки и остава на 2-ата позиция в класирането с равен актив с водача Пари Сен Жермен, но мач повече и по-лоша голова разлика. Лил пък се намира на 10-ото място със 7 точки и общо 4 равенства от изиграните досега 6 мача.