Виляреал наведе глава на любим за испанците стадион, Виктория надви Динамо (М)

Отборът на Виляреал започна с фалстарт участието в група Е на Лига Европа след загуба с 1:2 като гост на Рапид (Виена). Любопитното е, че момчетата на Марселино Гарсия Торал играха на стадион "Ернст Хапел", на който Испания стана европейски шампион през 2008 година. Преотстъпеният от Атлетико Мадрид Лео Баптищао отбеляза за "жълтите" в 45-ата минута. В рамките само на три минути в началото на втората част австрийците обърнаха развоя. Швааб изравни в 50-ата, а Хофман вкара за крайното 2:1.

"Подводницата" игра с цели десет промени от стартовия състав в последния мач от Примера.
В другата среща от групата Виктория (Пилзен) се наложи с 2:0 над Динамо (Минск). Точни за чехите бяха Хорава (36) и Петържела (75).