Серджо Скариоло: Продължаваме напред съвсем заслужено

Италианският селекционер на Испания Серджо Скариоло отличи силната игра на своите възпитаници и ги поздрави за победата със 73:71 над Гърция, класирала отбора на полуфинал на ЕвроБаскет 2015. Ето какво сподели той пред медиите след победата в Лил.

“Играхме срещу много силен и талантлив отбор, пълен с играчи на световно ниво, с добра организация. Успяхме да контролираме темпото. Играхме много умно през първото полувреме, след което те се върнаха в мача през първите пет минути на третата част. Изключително доволен съм как се справихме в края на третата и началото на четвъртата четвърт, особено без Пау Гасол на терена. В края направихме няколко глупави грешки, но не смятам, че продължаваме незаслужено напред. Защитата срещу Спанулис бе като по учебник, поздравявам играчите си. Изпуснахме някои борби, а Адетокумбо все пак е невероятен атлет. Сега сме на полуфинал, след като надиграхме един от най-силните отбори в турнира. Трябва да починем, но не и да се отпускаме, след което да се подготвим възможно най-добре за полуфиналите”, бе коментарът на Серджо Скариоло.