Наполи изпусна аванс от два гола срещу Самп след шоу на Игуаин и Едер (видео)

Отборите на Наполи и Сампдория завършиха 2:2 на "Сан Паоло" в Неапол в среща от втория кръг на италианското първенство. Двата тима си размениха и по една греда, а домакините изпуснаха аванс от 2:0 в резултата. По два гола реализираха аржентинската звезда на Наполи Гонсало Игуаин (9, 39) и бразилският стрелец с италиански паспорт на Самп Едер (57-дузпа, 59).

Още в 9-ата минута неаполитанците излязоха напред в резултата. Лоренцо Инсиние намери с чудесен пас Гонсало Игуаин в наказателното поле на гостите и аржентниският нападател с техничен удар изпрати топката в мрежата зад вратаря Емилиано Вивиано.

Само 2 минути след попадението Инсиние с великолепен изстрел извън наказателното поле удари левия страничен стълб на вратата на Вивиано.

В 22-ата минута централният защитник на Самп Андреа Кода трябваше да отстъпи мястото си на Ервин Зуканович, тъй като получи контузия и не можа да продължи мача.

В 39-ата минута Игуаин направи резултата 2:0. Този път бившият играч на Реал Мадрид насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на генуезци след асистенция на Алан Маркес.

Мачът се развиваше прекрасно за партенопеите до 57-ата минута, когато всичко се обърка. Фернандо падна в наказателното поле на домакините след съприкосновение с Раул Албиол и реферът Андреа Джервасони посочи бялата точка. Италианският национал Едер изпълни перфектно дузпата и не остави шансове на испанския страж Хосе Рейна, въпреки че вратарят позна ъгъла, в който нападателят ще бие.

Само две минути след дузпата Едер шокира "Сан Паоло", изравнявайки резултата - 2:2. Едер просто се подигра със защитата на Наполи и с лек, но техничен удар изпрати топката в мрежата.

Осем минути преди края тимът от Генуа дори можеше да направи пълен обрат в резултата. Колумбийският нападател Луис Муриел отправи страхотен изстрел към вратата на Рейна, но опитният страж се разтегна максимално и закачи леко топката, а тя се отби от гредата и излезе в ъглов удар.

В крайна сметка двубоят завърши без победител и Наполи има само една точка след първите два кръга, докато Самподрия е с 4 точки.