Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Има ли кой да спре Ман Сити? Стърлинг поведе "гражданите" към нова победа (видео)

Водачът в класирането на Висшата лига Манчестър Сити продължава да е без загубена точка от началото на сезона в английското първенство. В четвъртия кръг "гражданите" сразиха с 2:0 на своя "Етихад Стейдиъм" новака Уотфорд. Двата гола бяха реализирани в началото на второто полувреме. Техни автори станаха новото попълнение Рахим Стърлинг (47) и Фернандиньо (56). С тази победа играчите на Мануел Пелегрини вече имат 12 точки на първата позиция в подреждането. Ман Сити е с впечатляващата голова разлика 10-0 към момента. Уотфорд пък претърпя първо поражение за сезона в Премиър Лийг. До днешния мач "стършелите" на Кике Санчес Флорес имаха три равенства, като в предишните си две срещи не бяха допуснали гол във вратата си. След това поражение Уотфорд е 15-и в класирането с 3 точки.

Гостите започнаха уверено мача и в 14-ата минута застрашиха вратата на Джо Харт. "Стършелите" изпълниха ъглов удар, отбраната на Манчестър Сити не се справи по най-добрия начин и след получилото се разбъркване топката попадна в защитника Себастиан Прьодъл, който обаче не успя да нанесе голов удар.

В 24-ата минута играч на Уотфорд загуби топката в половината на тима си и това доведе до опасна контраатака на домакините, при която Туре Яя пусна топката към намиращия се в наказателното поле на "стършелите" Рахим Стърлинг, но защитникът Крейг Каткарт се намеси решаващо и блокира удара на скъпоструващото ново попълнение на "гражданите".

В 27-ата минута вратарят на Уотфорд Аурелио Гомеш направи две отлични спасявания в рамките на секунди. Първо опитният бразилски страж хвана топката след удар отблизо на десния бек Бакари Саня, а след това попречи на Стърлинг да изведе "гражданите" напред в резултата след прекрасна индивидуална акция. В 39-ата минута футболистите на Кике Санчес Флорес отново допуснаха грешка в своята половина и това позволи на Серхио Агуеро да стреля от дъгата на наказателното поле. Шутът на аржентинския нападател обаче не намери целта.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за футболистите на Мануел Пелегрини и само 11 минути след паузата те вече имаха аванс от два гола в резултата. В 47-ата минута испанският офанзивен халф Давид Силва демонстрира отличната си техника и пусна топката към свободния отдясно Бакари Саня. Французинът с отлично центриране намери Рахим Стърлинг в противниковото наказателно поле и той с шут отблизо опъна мрежата зад Гомеш - 1:0.

В 56-ата минута топката се отби от стената след удар от фаул на Туре Яя, но попадна в краката на Силва. Испанецът с фин пас подаде на нахлулия в наказателното поле на "стършелите" Фернандиньо, а бразилският халф с мощен изстрел изпрати топката във вратата на безпомощния Гомеш за 2:0.

Четвърт час след началото на втората част Агуеро можеше да направи резултата 3:0. Намиращият се в наказателното поле на Уотфорд аржентинец получи пас отдясно, но ударът му не се получи и един чудесен голов шанс бе пропилян от "гражданите". В 66-ата минута пък гостите пропуснаха много добра възможност да върнат едно попадение. "Стършелите" сътвориха хубава атака, при която току-що появилият се в игра Икечи Аня получи шанс да стреля от много добра позиция, но ударът му бе блокиран от бранител на домакините. В 76-ата минута домакините организираха хубава атака отляво, при която топката достигна до Туре Яя. Котдивоарският халф отправи чудесен удар по земя, но топката мина на сантиметри встрани от вратата на Гомеш.

В последните минути домакините спокойно задържаха удобния за тях резултат и отправиха ново послание към другите водещи отбори във Висшата лига.