Мечтата е жива! Преслав Йорданов спаси ЦСКА в последната минута (видео)

Отборът на ЦСКА продължава напред в турнира за купата на България. "Червените" се наложиха с минималното 1:0 над Септември (София) в мач от третия квалификационен кръг за купата на България. Попадението реализира Преслав Йорданов в 95-ата минута. По този начин мечтата на 31-кратния шампион на България да играе финал за купата остана жива.

Мачът се игра на стадион "Българска армия", като "армейците" бяха символични гости.

Броени секунди преди гола на ЦСКА съдията не свири дузпа в полза на Септември за игра с ръка в наказателното поле на "червените".

"Червените" стартираха ударно срещата. В 5-ата минута Чорбаджийски отправи силен удар, вратарят на Септември спаси, но топката тупна зад голлинията. Реферът Вихрен Манев обаче не посочи центъра.

Две минути по-късно Преслав Йорданов пропусна сам срещу вратаря.

Септември София-ЦСКА
Символичните домакини отговориха с изстрел на Анатоли Тодоров, но топката рикошира в крака на футболист на "армейците" и излизе в корнер.

В 27-ата минута Самир Аясс изпробва късмета си, но след удар от дъгата кълбото премина покрай страничния стълб.

В 30-ата минута Септември създаде добра ситуация за гол. Георги Русев бе изведен отляво в наказателното поле, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута Николай Цветков отправи страховит изстрел от пряк свободен удар, но вратарят на Септември Емил Петров демонстрира добър рефлекс и изби със сетни усилия.

В самия край на първата част "армейците" сътвориха меле в наказателното поле да символичните домакини, но не успяха да се възползват от колебливото представяне в тази ситуация на противниковите бранители.

Септември София-ЦСКА В началните минути на втората част бе пълна скука на терена. За сметка на това пък ЦСКА се развихри в края на двубоя.

В 79-ата минута Йордан Йорданов пропусна да се разпише от чиста позиция. Влезлият като разерва състезател не уцели вратата от 3 метра след центриране от корнер.

Три минути по-късно Борис Галчев изведе с прецизен пас Костадин Хазуров сам срещу вратаря, но шутът на нападателя срещна левия стълб.

В 90-ата минута Хазуров за втори път бе на крачка от гола, но и този път не успя да зарадва "червените" фенове. Таранът отправи изстрел със задно ножица, но Петров изби в корнер.

В даденото продължение топката удари в ръката Динчев, но съдията не отсъди най-тежкото наказание.

В 95-ата минута Галчев изведе Преслав Йорданов, който отбеляза за 1:0 и донесе радост по трибуните на "Армията".