ЦСКА премаза третия във "В" група - 17-годишен направи фурор с два гола (видео+галерия)

ЦСКА набира все по-сериозна скорост в Югозападната "В" група. След като армейците спечелиха с по 3:0 първите си два шампионатни мача, днес те не проявиха милост срещу третия в класирането - Чепинец (Велинград), разгромявайки го със 7:0 пред 5000 зрители на "Армията".

В герой на срещата се превърна 17-годишният талант от школата Павел Головодов, който раелизира два гола и хвърли в делириумчервените запалянковци. Също две попадения добави таранът Костадин Хазуров, а по веднъж се разписаха Йордан Йорданов, капитанът Борис Галчев и Самир Аясс.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия през седмицата легендарен футболист на червените Динко Димитров.

ЦСКА - Чепинец (Велинград)

В групата на ЦСКА пък направи впечатление липсата на двама от най-големите таланти - Радой Божилов и Валентин Антов, които за този мач не попаднаха в сметките на наставника Христо Янев.

Армейците натикаха своя съперник в собствената му половина още с началния съдийски сигнал. Футболистите на Христо Янев можеха да открият резултата в първата минута, но Грънчов не сполучи. Само 120 секунди по-късно и Хазуров стреля опасно, но в аут.

Тоталният натиск на ЦСКА даде резултат в 7-ата минута, когато Самир Аясс бе съборен в наказателното поле и Костадин Хазуров вкара от дузпа. Само 120 секунди по-късно Хазуров реализира ново попадение, когато засече с глава центриране на Александров от фаул.

Червените не спряха с атаките и в 12-ата минута преднаната им набъбна на 3:0. Хазуров върна топката към Йордан Йорданов, който вкара в горния десен ъгъл на Георгиев след страхотен шут от границата на наказателното поле.

В 33-ата минута публиката избухна, след като един от големите таланти - 17-годишният Павел Головодов, вкара четвърти гол, разписвайки се отблизо след груба грешка на гостуващата отбрана. Само шест минути по-късно Борис Галчев покачи на 5:0 след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Четири минути преди края на първата част Головодов вкара топката в мрежата на Чепинец, но голът не бе зачетен заради засада. До края на полувремето и Кикарин застраши вратата на гостите с добър изстрел, но стражът на тима от Велинград спаси.

Шест минути след почивката Головодов вкара втория си гол в мача. Младокът се разписа с прецизен шут от 17 метра.

В 71-ата минута ЦСКА бе близо до ново попадение, когато Милен Кикарин стреля от фаул, вратарят на гостите изби, но трима състезатели в червено не успяха да направят добавка. Малко преди тази ситуация и Чепинец можеше да реализира, но Аспарух Василев не успя да вкара очи в очи срещу Стоян Колев.

Последва затишие до 85-ата минута, когато Самир Аясс реализира седми гол. Халфът се възползва от центриране по земя на Хазуров, който искаше да намери Головодов, но топката стигна до бившия футболист на Берое и той я прати в мрежата с шут от 12 метра за крайното 7:0 за ЦСКА.

Така ЦСКА събра 9 точки от първите три кръга в Югозападната "В" група, а головата разлика е повече от внушителна - 13:0.

ЦСКА - ЧЕПИНЕЦ 7:0