Тулуза удари Сент Етиен с два гола от фаул

Отборът на Тулуза победи с 2:1 Сент Етиен в първия мач на двата тима от новия сезон в Лига 1. "Виолетовите" обрънаха "зелените", след като губеха с 0:1 след гол на Лоик Перен. С две попадения от фаул - на Мартин Брайтуайт и Висам Бен Йедер домакините стигнаха до успеха.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато Перен засече с глава центриране от корнер на Ромен Амума. Девет минути по-късно обаче Брайтуайт изравни с удар от фаул от близо 30 метра. В 53-ата минута пък Бен Йедер бе точен отново от пряк свободен удар и така донесе успеха на тима си. В последните минути на мача Тулуза остана с човек по-малко, след като Александър Пешич бе изгонен с директен червен картон, но това не попречи на успеха на "виолетовите".