Неделев и компания разбиха Лацио (видео)

Българският национал Тодор Неделев се появи като резерва за Майнц 05 при престижната победа с 3:0 над италианския гранд Лацио в контрола. Бившият халф на Ботев (Пловдив) влезе в игра в 58-ата минута на мястото на един от голмайсторите Юнус Мали.

За Лацио титуляр беше легендата Мирослав Клозе, но той беше сменен още на почивката. Това беше четвърта поредна загуба за "орлите" в подготвителния период, а само след десетина дни на отбора предстои сблъсък с Ювентус за Суперкупата на Италия.

В началото италианците бяха по-активни, но Антонио Кандрева и Фелипе Андерсон се разминаха с гола. Марко Пароло също пропусна добра възможност, след което Майнц вдигна оборотите и в 43-ата минута Мали откри резултата. Клозе можеше да изравни веднага, но стражът на германците Лорис Кариус се намеси стабилно.

На почивката Стефано Пиоли направи само две смени, но още в 47-ата минута Хайро Сампейро засече центриране на Кристиан Клеменс за 2:0, а самият Клеменс заби третото попадение за Майнц в 69-ата минута.

МАЙНЦ 05 - ЛАЦИО 3:0 (1:0)