Победен старт за шампиона Зенит (видео)

Шампионът Зенит започна новото първенство на Русия с победа. Тимът от Санкт Петербург надви на своя стадион Динамо (Москва) с 2:1 в мач от първия кръг на Премиер Лигата. Столичани откриха резултата с гол на Александър Кокорин в 28-ата минута, но в 44-ата Хълк изравни от дузпа, а в 68-ата Олег Шатов донесе трите точки на водения от португалския специалист Андре Вилаш-Боаш тим. Московчани трябваше да играят цяло второ полувреме с 10 души заради червен картон на бранителя Томаш Хубочан.

В 28-ата минута Александър Кокорин бе намерен с пас отдясно от Алексей Ионов в отлична позиция пред вратата на Юрийл Лодигин и не пропусна да изпрати топката в мрежата за 0:1.

В края на първата част обаче питерци успяха да изравнят резултата, а освен това останаха и с човек повече на терена. В 42-ата минута Артьом Дзюба овладя добре топката в наказателното поле на гостите и се опита да се обърне, но бе свален на земята от Томаш Хубочан. Словашкият защитник на московчани получи директен червен картон от рефера, а бразилската звезда Хълк превърна в гол отсъдената дузпа с немного силен, но отлично насочен в ъгъла удар.

Пет минути след началото на втората част белгийският халф Аксел Витсел бе много близо до отбелязването на фантастичен гол. Той опита удар със странична ножица, но вратарят Владимир Габулов спаси. Габулов обаче бе безпомощен в 68-ата минута, когато нахлулият в наказателното поле на Динамо Олег Шатов получи чудесен пас от Хълu, с хладнокръвен удар опъна мрежата зад стража на гостите и обратът стана факт.

ЗЕНИТ - ДИНАМО (М) 2:1