Венева-Матеева спечели скока на височина в Стара Загора

Венелина Венева-Матеева спечели скока на височина в 11-ото издание на международния атлетически турнир "Самарско знаме" в Стара Загора, но не успя да стигне до атака на норматива за Световното първенство в Пекин и Олимпийските игри в Рио де Жанейро догодина, който е 1.94 м. 41-годишната атлетка започна участието си в състезанието, след като всички други състезателки вече бяха приключили и още с първия си опит на 1.80 м си осигури победата. Това обаче се оказа и единственият успешен опит за Венева-Матеева в сектора днес. След това тя направи три грешки на 1.90 м. Втора с 1.65 завърши Антония Митева, а трета с 1.60 м се нареди Ралица Ламбова.

Финалистът от Европейското първенство под 23 години в скока на височина Тихомир Иванов също не срещна съпротива в сектора при мъжете и извоюва победата с 2.18 м.

Даниел Добрев беше над всички в сектора за скок на дължина при мъжете, след като се приземи на 7.60 м (+1.3 м/сек) в най-добрия си четвърти опит. Юри Божерянов зае второто място с 6.76 м (+0.9 м/сек), а трети се нареди Слави Славчев с 6.72 м (+0.4 м/сек).