Очаквайте от 10:30 - Стамен Белчев разкрива плана на ЦСКА - София до края на сезона

Абсолютна победа за Теодор Кабакчиев в Ендуро Кърнаре 2

С победа в навигацията и ендурокроса и пълен актив от 50 точки Теодор Кабакчиев (KTM) спечели Ендуро Кърнаре 2 Ц пети кръг от BG-X Ендуро шампионата. Надпреварата се проведе при изключително благоприятно време и близо 25 градусови температури, което бе възможност за състезателите да дадат всичко от себе си и да зарадват публиката с атрактивни гонки.

Този път стартовият списък включваше 76 пилоти в класовете "Експерт", "Хоби" и АТВ. Ендуро Кърнаре 2 започна с навигацията по трудно трасе с GPS. Основният организатор Стоян Пачарозов изпълни заканата си то да бъде тежко почти, колкото това на Ерзбергродео, но състезателите явно имаха стратегия. "Опарени" от якото сито в предишното издание, този път пилотите в клас "Експерт" си помагаха взаимно и така всички успяха да стигнат до финала. Теодор Кабакчиев потегли първи и след 3:43:59 часа спечели навигацията, оставяйки на 13:40.5 минути победителя от Ендуро Габрово - Искрен Генов (Gas gas). На третото място се нареди Михаил Митов (KTM) с пасив от 1:01:11.4 часа, а топ 5 допълниха Десислав Цеков (KTM) и Илиян Кузманов (Sherco).

В клас "Хоби" с общо време 2:51:01 часа надпреварата спечели Стоян Пачарозов (Gas gas), а на 58:49.7 минути втори се класира Атанас Ангелов (KTM). На трето място, въпреки наказание от един час заради скъсяване на дистанцията, се нареди Иван Димов (Husqvarna). В клас АТВ навигацията с време 4:17:00 часа спечели Момчил Великов (KTM), следван от Николай Няголов и Стоян Стоянов (Honda). "Експертите" и "хобитата" зарадваха близо 2000 зрители на трасето в село Кърнаре с атрактивен ендурокрос.

17 годишният Кабакчиев отново беше безкомпромисен от началото до края на шестте обиколки, които завъртя за 14:27.4 минути. Зад него беше доста интересно, тъй като Искрен Генов и Димитър Цветков водеха яка битка за второто място. След няколко атрактивни разминавания между двамата то бе спечелено от Цветков, а Генов допълни подиума.

В крайното класиране обаче с 42 точки на второто място се нареди Генов, а трети остана Михаил Митов с 38. В клас "Хоби" Иван Димов (Husqvarna) оглави класирането, но заради по-добрата навигация Пачарозов взе първото място с 45 точки.

Димов остана втори със същия брой точки, а на третото място в Ендуро Кърнаре 2 се нареди Атанас Ангелов от Хасково. При АТВ-тата ендурокросът без изненада спечели Емил Комаровски (Yamaha), следван от Христо Колев (Suzuki) и Иван Генчев (Kawasaki). Пак с по-добра навигация и 40 точки победата в Ендуро Кърнаре 2 грабна Момчил Великов, като само точка не достигна на Николай Няголов да вземе първото място. Трети със същия брой точки като Няголов Ц 40, остана Христо Колев.