Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Канада спечели групата си на световното след равенство срещу Холандия

Канада допусна равенство 1:1 срещу Холандия в мач от група "А" на световното първенство по футбол за жени, с което обаче домакините на турнира спечелиха своя поток и продължиха към 1/8-финалите на турнира. За "лалетата" остава да се класират напред като един от четирите най-добри трети отбора, след като Китай спечели точка при равенство 2:2 срещу Нова Зеландия и зае второто място.

Ашли Лорънс изведе канадките напред в резултата в десетата минута на срещата, след като нейният изстрел се отклони от тялото на вратаря Лус Гъртс и топката се оплете в мрежата на холандките. Кирстен ван де Вен изравни в 87-та минута и двата отбора завършиха наравно в мача, игран в Монреал. Лена Петерман вкара два гола в рамките на три минути през второто полувреме за националния тим на Германия, който си осигури участие на осминафиналите след победа с 4:0 над Тайланд. Германките са първи в група "В", докато Норвегия зае второто място след победа с 3:1 над Кот Д'Ивоар. Африканките отпадат от турнира, а тайландките са трети.