И ЦСКА ще играе за титлата от "Ариана Аматьорска лига“ в Стара Загора

Казанлъшкият аматьорски отбор ЦСКА ще се бори за титлата в четвъртия регионален финал от „Ариана Аматьорска лига“ този уикенд.

Отборът, който идва от партньорското първенство Лига Шампион, ще спори с още 39 тима от областите Стара Загора и Сливен за правото да играе в Големия финал на популярния турнир за футболисти аматьори.

Сред участниците е миналогодишният шампион за Стара Загора Ел Галактикос, в чийто състав е и кметът на града Живко Тодоров. Тази година обаче тимът е лишен от услугите на бившия национал Гошо Гинчев, което може да усложни задачата му да дублира успеха си.

Общо 112 отбора от шестте партньорски първенства с над 1100 футболисти участваха в разпределението на квотите. Мачовете от регионалния финал ще се играят на 13 и 14 юни, а двубоите започват в 9 часа в събота. Отборите ще играят на принципа на преките елиминации до излъчването на шампион. В неделя са 1/4-финалите и полуфиналите, а финалът ще се играе в 16,20 часа.

Най-много са участващите състави от Стара Загора, излъчени от четири партньорски първенства. Сред тях е и шампионът от преди три години ЖЕЛЕЗНИК, който идва от Лига Стара Загора. Сливен ще бъде представен с три отбора от Градска футболна лига, а Казанлък ще има своите четири представители от Лига Шампион.

„Ариана Аматьорска лига“ ще осигури на участващите отбори фланелки, които да използват в предстоящите мачове. Мачовете ще се играят с официалната топка на турнира, ще бъдат осигурени делегати, съдия и медицинско обслужване, както и застраховка за всички участници.

Както повелява традицията - всички записали се футболисти получиха и специални награди от Ариана - по един стек с 6 кена Ариана светло.

Победителят ще се класира за Големия финал на „Ариана Аматьорска лига“, в който ще участват победителите в останалите регионални турнири и трите най-добри отбора от София. Там вече място си осигуриха русенският Мечките-Булмаркет, благоевградският Ел Класико, и софийските DANTEK, Малки Страсти и Brigada.

През тази година са предвидени общо шест регионални финала, като до края остават два:
- Пловдив (20 и 21 юни) – за отборите от Пловдив, Пазарджик и Смолян
- Варна (27 и 28 юни) – за отборите от Черноморието и област Добрич

Шампионите от регионалните финали ще участват в Големия финал на „Ариана Аматьорска лига 2015“. Голямата награда за победителя и тази година е възможността да премери сили в двубой срещу професионалния шампион по футбол на България Лудогорец (Разград).

ЗА АРИАНА АМАТЬОРСКА ЛИГА

„Ариана Аматьорска лига“ е футболен турнир, организиран от „Ариана“, в който право на участие имат футболисти аматьори. Надпреварата се провежда от 2010 г., като до момента са участвали над 70 000 играчи. В последното издание се включиха над 20 000 футболисти от цялата страна. Победителят получава правото да играе срещу футболния шампион на „България“, като през 2010 и 2011 г. това беше отборът на Литекс, а през следващите три издания - Лудогорец.