Драма в Плевен, бивш футболист на ЦСКА пропусна дузпа и Спартак изпадна

ФК Дунав завърши 0:0 със Спартак в Плевен в 30-ия последен кръг на първенството в "Б" група. Това сложи край на сезона във втория ешалон. "Драконите" станаха шампиони, а плевенчани изпаднаха във "В" група.

Срещата започна равностойно, като не липсваха атаки и към двете врати. Местният възпитаник Ивайло Раденцов, който днес празнува и рожден ден(33 г.), създаде първата по-сериозна опасност. Той уцели гредата от пряк свободен удар в полза на гостите в 18-ата минута. Домакините също опитаха да атакуват, но вратарят Мартин Луков и отбраната пред него се справиха със ситуацията.

След почивката спартаклии опитаха да поемат инициативата и организираха няколко опасни атаки, които обаче не промениха резултата. Това не можа да стори и Григор Долапчиев, който получи право да изпълни дузпа за Спартак (Плевен) в 75-ата минута, но изстрелът му от 11-те метра бе спасен от дунавския страж Мартин Луков. Дунавци също имаха своите възможности да отбележат, като Диян Димов, Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов, Николай Колев и Мирослав Будинов бяха най-активни в предни позиции. Резултатът обаче остана непроменен.

Така „драконите“ приключиха сезон 2015/2016 като категоричен шампион на „Б“ група с актив от 64 точки от 18 победи, 10 равенства и само 2 загуби и голова разлика 53:19 - най-добро нападение и най-добра защита във втория ешелон.

Спартак остана под чертата на 13-та позиция. Те записаха 36 точки - 9 победи, 9 равенства и цели 12 загуби.