Индепендиенте спечели у дома срещу УНАМ Пумас в Копа Либертадорес

Индепендиенте дел Вайе (Еквадор) победи с 2:1 у дома срещу мексиканския УНАМ Пумас в първи четвъртфинален двубой от турнира Копа Либертадорес. 21-годишният нападател Хосе Ангуло реализира двете попадения в полза на домакините, разписвайки се в 42-ата и в 55-ата минута на срещата. Фидел Мартинес отбеляза гола на надеждата за Пумас малко повече от четвърт час преди края на редовното време. Гостите играха по-активно в последните минути, но не успяха да достигнат до ново попадение във вратата на противника. Реваншът между двата състава ще се проведе на 25 май в Мексико. До момента Индепендиенте дел Вайе и УНАМ Пумас не са достигали до полуфиналите в най-престижния клубен турнир в Южна Америка. На осминафиналите Индепендиенте елиминира шампиона от 2015 година Ривър Плейт от Аржентина.