Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Зрелищно реми в последния мач на Кике Санчес Флорес (видео)

Отборите на Уотфорд и Съндърланд направиха 2:2 в среща от последния кръг на Премиър лийг. Гостите на два пъти излизаха напред в резултата след попадения на Джак Родуел (39) и Джърмейн Ленс (51). За "стършелите" точни бяха Себастиан Прьодъл (48) и Трой Дийни (61-дузпа). Това беше последната среща на наставника на домакините Кике Санчес Флорес, който беше обявил, че се разделя с клуба. "Черните котки" успяха да спасят кожата преди дни.

Сам Алардайс пусна двама дебютанти в стартовия състав с идеята да натрупат опит в протоколен мач. Домакините започнаха по-силно и търсеха гола. Алмен Абди пропусна изгодна възможност в шестата минута. В 23-ата се получи меле в наказателното поле на "черните котки", а две минути по-късно Одион Игало финтира Джон О'Шей, но ДеАндре Йедлин се намеси. В 31-ата Мигел Бритос изчисти от голлинията на "стършелите". Съндърланд натисна в края на полувремето и успя да вкара: в 39-ата Джак Родуел се разписа на празна врата след чудесен пас на Джърмейн Ленс.

В първия четвърт час на второто полувреме паднаха цели три гола. В 48-ата Прьодъл изравни с глава отблизо. Ленс отново върна аванса на гостите в 51-ата след удар в средата на вратата, при който стражът има своята вина. В 60-ата Хурадо беше фаулиран в наказателното поле и Дийни вкара дузпата за крайното 2:2. Двата тима играеха без напрежение и можеха да си отбележат още някой гол.

Уотфорд приключи сезона на 13-о място, а Съндърланд - на 17-а позиция.

Снимки: Getty Images/Guliver