Никой не отне шоуто на Валерон

Двубоят между Лас Палмас и Атлетик Билбао от предпоследния кръг на Ла Лига завърши 0:0. Мачът обаче премина под знака на Хуан Карлос Валерон, който изигра последния си мач на любимия "Гран Канария". Ел Флако остави огромна диря в Испания и казва "сбогом" месец преди да стане на 41 години и след 21 години в професионалния футбол, като в последните си три сезона няма жълт картон. Канарският техничар започна като титуляр днес и остана на терена до 73-ата минута. В 21-ата минута на срещата 30 хиляди по трибуните аплодираха бурно своя любимец.

Срещата на острова ще се запомни и с неправилно отменен гол на Енеко Боведа. Страничният рефер вдигна флага за засада на Ариц Адурис, който обаче не влияеше на играта. "Лъвовете" на Ернесто Валверде се смъкнаха на шеста позиция след победата над Селта.

Снимка: "Марка"