Ботев (Враца) мачка Бдин с 10 души във Видин

Ботев (Враца) сътвори голов трилър във Видин и удари с 5:2 Бдин на неговия стадион "Георги Бенковски" в мач от 27-ия кръг на северозападната "В" АФГ. Въпреки успеха врачани остават втори в класирането, след като съперникът Етър спечели 3 точки в Козлодуй с трудно 2:1 над местния Ботев. Мачът във Видин предложи много емоции на публиката, на трибуните отново имаше колоритна агитка на гостите. Гостите пък играха почти през половината от мача с човек по-малко.

Домакините стигнаха до бърз гол още в 6-та мин., когато Ангел Каишев провря топката под плонжа на Христо Митов след контраатака на Георги Илиев и рикошет в тялото на Емил Грозев. Врачани отговориха с шут на Венци Иванов в 12-та мин., който беше париран от вратаря на домакините Димитров. В 27-та мин. обаче таранът на врачани изравни, а в 2 минути по-късно Тодор Чаворски наниза шестия си гол с екипа на врачани за 1:2. Любослав Младенов довърши видинчани с точен шут в 34-та мин. за 1:3. Минута преди почивката Чаворски вкара за 1:4, но буквално в ответната атака Каишев намали преднината на гостите до 2:4.

След почивката темпото на игра и гладът за голове спадна. В 49-та мин. централният защитник на гостите Георги Павлов видя отблизо картона с червен цвят, който му беше показан от главния съдия Николай Йорданов, тъй като бранителят спря атака на Александър Соколов.

Все пак Милен Василев прекъсна головата си суша от пролетта и се разписа в 71-та мин. от дузпа за игра с ръка на защитник на домакините в наказателното поле. Попадението за 2:5 беше негово 9-о попадение със зеления екип от началото на кампанията.

В този мач старши-треньорът на Бдин Любомир Симов заложи на: Димитров, Любомиров, Цветков, Петков, Иванов, Коцов, Соколов, Георгиев, Илиев, Михайлов, Каишев /резерви: Янев, Миленов, Захариев, Христов/

Наставникът на врачани Димитър Мутафов пусна в игра за Ботев: Митов, Грозев, Куанг, Павлов, Генов /38 Борисов/, Младенов, Д. Димитров, Цветанов, М.Василев, В.Иванов /60 Йорданов/, Чаворски.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Каишев /6/, 1:1 В.Иванов /27/, 1:2 Чаворски /29/, 1:3 Младенов /34/, 1:4 Чаворски /44/, 2:4 Каишев /45/, 2:5 Василев /71-дузпа/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Грозев, Павлов и М.Василев /Б/.

ЧЕРВЕН КАРТОН: Павлов /Ботев - 49 мин./.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Николай Йорданов /София/.