Дуисбург на Груев се пребори за точка в битката за спасение

Воденият от българския специалист Илия Груев отбор на Дуисбург завърши 2:2 при гостуването на Зандхаузен и кръг преди края на шампионата в германската Втора Бундеслига се нарежда на 16-о място с 29 точки. Също толкова има и ФШФ Франкфурт, който инкасира поредна загуба и има по-лоша голова разлика, а Падерборн е на последното 18-о място с 28. В последния кръг Дуисбург приема вече осигурилия си промоция отбор на РБ Лайпциг и при победа и крупно поражение на Фортуна (Дюселдорф) дори може да избегне и плейофите за оцеляване.

Мачът в Зандхаузен тръгна доста зле за "зебрите", които след нулево първо полувреме изоставаха с 0:2 в 75-ата минута заради головете на Филип Клингман и на Корбиниан Фолман. Но момчетата на Груев се измъкнаха с точните изстрели на Нико Клоц в 80-ата минута и на грузинеца Георги Чентурия в 84-ата.