Палас удари Стоук след почивката

Кристъл Палас си подсигури оставане във Висшата лига, след като спечели с 2:1 домакинството си на Стоук. Гостите поведоха след отлична комбинация и попадение на Чарли Адам, който се възползва от подаване на Арнаутович. Тимът на Алън Пардю губеше на почивката, но показа доста по-добра игра през второто полувреме. Дуайт Гейл изравни след отличен пробив на Боласие, а в 68-ата минута донесе победата на тима си от пряк свободен удар.

Палас може малко по-спокойно да очаква финала за Купата на Англия без да се притеснява за оставането си в елита, а представянето на Гейл може само да радва Пардю. Наставникът не можеше да разчита на крилото Вилфред Заха и най-вероятно е останал доволен, че има достоен заместник. Гейл на два пъти искаше дузпа през първото полувреме, но не се отказа, а настоятелността му даде резултат след почивката.