Дармщат се спаси и отказа Херта от Шампионската лига (видео)

Отборът на Дармщат 98 се пребори за място в германския елит и през следващия сезон. В мач от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата Дармщат направи обрат срещу Херта в Берлин и спечели с 2:1. По този начин Дармщат заема 13-о място в класирането преди последния кръг с 38 точки. За Херта пък поражението бе доста неприятно, защото на практика отряза мераците на тима за четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Херта е на шеста позиция с 49 точки, колкото имат в актива си още два тима - Майнц 05 и Шалке 04. С 52 точки за четвъртата позиция здраво се е хванал отборът на Борусия (Мьонхенгладбах).

Мачът днес започна отлично за берлинчани, които излязоха напред в резултата с гол на Владимир Дарида още в 15-ата минута. В 24-ата обаче Жером Гондорф се възползва от хубавия пас на Марсел Хелер и изравни резултата. В 82-ата минута Гондорф с подаване отдясно намери Сандро Вагнер в наказателното поле на домакините и нападателят с удар отблизо донесе победата на Дармщат.

Гостите доиграха мача с 10 души, тъй като втори жълт, съответно червен картон в 88-ата минута получи авторът на победнто попадение Вагнер. Това обаче не попречи на гостите да задържат желания от тях резултат и да запазят мястото си в Бундеслигата през следващия сезон.

В последния кръг Херта (Берлин) гостува на Майнц, а Дармщат е домакин на Борусия (Мьонхенгладбах). Борусия (М) е с много по-добра голова разлика от Херта, което означава, че дори при победа в последния мач и идеално стечение на обстоятелствата в останалите срещи, столичани ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа.