Бока Хуниорс се класира на четвъртфинал в Копа Либертадорес

Аржентинският колос Бока Хуниорс спечели място на четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес, след като победи Серо Портеньо с 3:1 и спечели двубоя срещу парагвайците с общ резултат 5:2. Следващият съперник на Бока е уругвайският Насионал.

Карлос Тевес даде аванс на домакините още в четвъртата минута на мача, когато се разписа от дузпа с удар под плонжа на вратаря Антони Силва. Парагвайците изравниха в 12-та минута с гол на Родриго Рохас, но Тевес асистира на Кристиан Павон за 2:1 в 73-та. В заключителните секунди на редовното време се разписа и Пабло Перес, който се възползва от втория голов пас на Тевес и оформи крайното 3:1.

Още един аржентински тим се класира за четвъртфиналите по същото време. Това е отборът на Росарио Сентрал, който надви с 3:0 бразилския Гремио и спечели двубоя с общ резултат 4:0.