Рома превзе Генуа, Тоти отново герой (видео)

Отборът на Рома се поздрави с драматична и трудна, но важна победа с 3:2 срещу Дженоа в предпоследния мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А". По този начин "вълците" от Рим запазиха шансове да се преборят за второто място в крайното класиране, на което временно се настаниха със 74 точки. Неаполитанците са трети със 73 преди домакинския си мач с Аталанта тази вечер. Дженоа пък се намира в златната среда - 11-о място с 43 точки. За Рома на "Луиджи Ферарис" тази вечер точни бяха Мохамед Салах (6), Франческо Тоти (77) и Стефан Ел Шаарауи (87). Головете за "грифоните" реализираха Панайотис Тасхидис (13) и Леонардо Паволети (65).

В титулярния състав на Рома след много дълго отсъствие се завърна холандският халф Кевин Строотман, който остана на терена през всичките 90 минути. 39-годишният Тоти пък има общо 4 гола в последните 4 срещи на "вълците", в които неизменно влиза в игра от пейката. Капитанът на "джалоросите" участваше и при гола на Раджа Наинголан, с който столичани излъгаха в края с 1:0 Наполи на "Олимпико" в миналия кръг.

Още в първата минута домакините от Генуа застрашиха вратата на Рома, а отговорът на "вълците" не закъсня и в 5-ата минута Стефан Ел Шаарауи стреля опасно, но неточно към вратата на Еудженио Ламана.

Стигна се до 6-ата минута, когато "джалоросите" направиха великолепна комбинация, която завърши с гол. Юношата на "грифоните" от Генуа Ел Шаарауи пусна с пета към Мохамед Салах, който направи двойно подаване с бившия халф на Дженоа Диего Пероти и озовалият се в отлична голова позиция египетски нападател не пропусна да даде аванс на столичани в резултата.

Две минути след гола на Салах белгийският халф Раджа Наинголан опита с акробатичен удар от въздуха да изпрати топката в мрежата зад Ламана, но не му достигна точност.

И вместо Рома да вкара втори гол, в 13-ата минута домакините от Генуа изравниха. След хубава атака отляво Диего Лаксалт подаде по земя на изпуснатия от отбраната на гостите Панайотис Тасхидис и бившият полузащитник на Рома изпрати топката в долния ляв ъгъл на Войчех Шчесни.

В 21-ата минута играчите на Лучано Спалети можеха да си върнат водачеството в резултата, но Ел Шаарауи не успя да се възползва от хубав пас на Салах. Десет минути по-късно пред "Малкия фараон" Ел Шаарауи се откри нов шанс за гол, но нападателят пак не уцели вратата на домакините. В 33-ата минута пък Сусо тества Шчесни с прекрасен далечен удар, но Шчесни бе подготвен и изби. В 37-ата минута Ел Шааруи направи нов пропуск, след като получи топката в наказателното поле на домакините, но ударът му бе спасен от Ламана.

Малко след началото на второто полувреме Сусо застраши вратата на Рома с опасен, но неточен изстрел, а малко след това пак той повтори упражнението със същия резултат.

В 65-ата минута обратът стана факт - 2:1 за Дженоа. Леонардо Паволети с удар отблизо след асистенция на Томас Ринкон изпрати топката в мрежата зад Шчесни.

В 77-ата минута Рома получи право да изпълни непряк свободен удар в опасна за Дженоа зона и появилият се в игра през втората част Тоти в пореден мач се оказа в ролята на спасител за "вълците". Даниеле Де Роси чукна топката към Тоти и "десетката" с мощен и прецизен шут опъна мрежата зад Ламана.

В 80-ата минута Тоти отново постави под напрежение стража на домакините с удар от фаул, но този път Ламана изби изстрела по земя на 39-годишния ветеран. Междувременно, Де Роси извърши брутален фаул срещу играч на Дженоа, но получи само жълт картон.

Гостите търсеха победния гол и го реализираха в 87-ата минута Резервата Един Джеко получи топката отляво на вратата на Дженоа и с хубав пас намери връхлитащия Ел Шаарауи, който с мощен шут изпрати топката в мрежата - 2:3.

Буквално в последния възможен момент домакините можеха да попарят Рома и да ги лишат от победа, но резервата Диего Капел не успя да преодолее Шчесни. Капел се озова очи в очи с Шчесни, но полският вратар направи ключово спасяване и Рома удържа победата.