Етър с поредна лекция във "В" група

Етър (Велико Търново), който празнува 92-годишнина зарадва феновете си с най–хубавия подарък, а именно победа преди дербито за върха.“Виолетовите“ победиха с 4:1 Партизан в Червен бряг в мач от 24-ия кръг.

В 25-ата минута защитникът Скерлев отри резултата с глава. Девет минути по–късно Кямил удвои преднината на гостите. Капитанът на Етър вкара с удар от около 40 метра и не остави шанс за намеса  на вратаря на домакините.
С началото на втората част натискът на  гостите продължи и логично се стигна до трети гол.

В 55-ата минута Петър Димитров направи резултата класически с диагонален удар.
Домакините вкара почетно попадение в 68-ата минута от фаул.
В 84-ата минута гостите решиха всичко в мача. Петър Димитров центрира, вратарят на домакините изби, но топката попадна в Радо Байчев, който оформи крайното 1:4.

След този кръг лидер продължава да е Ботев (Враца) с 66 точки след победата над

Левски-2007 (Левски), а Етър е с 64 точки.
 В следващия 25-ти кръг е дългоочакваното дерби във Враца, където ще се види кой е по–добрият тим и заслужава място при професионалистите.

Етър: Михайлов, Кирилов, Минков,Скерлев, Николов, Трифонов, Кямил, Яв. Генчев, Байчев, Христов, Димитров

Старши треньор: Ферарио Спасов

Снимка: sport-vt.com