Преотстъпен от Левски с първи гол за Нефтохимик

Морското дерби между Созопол и Нефтохимик завърши с 1:1. Срещата от 25-ия кръг на шампионата се проведе днес, на "Арена Созопол".

"Шейховете" откриха резултата в 8-ма минута, чрез преотстъпения от Левски - Илия Димитров, който стреля с глава, след като получи пас от дясно. В 33-та минута Станимир Митев от отбора на Созопол отбеляза с глава, но голът беше отменен заради засада.

В 70-ата минута домакините изравниха след точен удар на Емануил Манев. Две минути след добавеното време Живко Хаджиев имаше шанс да промени резултата в полза на Нефтохимик. Той засече центриране с глава, но уцели дясната греда на вратата.

Созопол: М. Теменлиев, Ив. Янчев, Анг. Делчев, Г. Радев, Ст. Митев, М. Мустафа, Ем. Манев, М. Георгиев, Ст. Баев, М. Радев (65′ – Кр. Тафраджийски), В. Калоянов

Резерви: Св. Нотев, Д. Хаджиев, Ил. Капитанов, Кр. Тафраджийски, М. Димов, Ст. Мантаров, Як. Идризов

Нефтохимик: П. Денчев, Сл. Шопов, Ст. Жеков, Т. Трифонов, Т. Гочев, Ст. Дрянов (56′ – Ив. Цачев), Ж. Хаджиев, Д. Гаджев (76′ – Т. Стефанов), Цв. Филипов, Б. Борисов, Ил. Димитров (87′ – С. Иванов)

Резерви: Д. Илиев, Ер. Карадайъ, Ив. Цачев, Р. Петров, С. Иванов, Т. Стефанов, М. Коев