Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черноморец (Балчик) е първият финалист за Купата на АФЛ (видео)

Отборът на Черноморец (Балчик) се класира за финала на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Балчиклии се наложиха убедително с 4:1 над тима на Партизан (Червен бряг) в полуфинален двубой, игран на стадион “Локомотив” в Дряново. Момчетата на Георги Иванов – Геша превъзхождаха своя съперник през цялата среща, а Виктор Митев и Ивайло Лазаров реализираха красиви попадения при днешния успех.

Двубоят започна с надмощие за играчите на Черноморец, които още в първите минути можеха да открият резултата. Все пак първият гол дойде след добра акция на балчиклии, като Васил Тачев даде аванс на тима си. Три минути по-късно падна още едно попадение. Виктор Митев отбеляза с красива странична ножица. При 2:0 завърши и първата част.

Второто полувреме започна отлично за тима на Партизан. Цветан Петров намали след страхотен удар от фаул. В 52-ата минута Ивайло Лазаров се възползва от грешка и направи безпомощен Свилен Младенов. В 78-ата минута Ахмед Хикмет изпълни перфектен пряк свободен удар и оформи крайното 4:1. По този начин балчиклии елиминираха своя съперник и се класираха за финалната среща, където ще срещнат победителя от другия полуфинал ОФК Несебър – Септември (София).

Съставите:

Черноморец (Балчик) – 1. Георги Ставрев, 12. Генади Луго, 10 Явор Колев (к.), 18. Севдалин Стайков, 21. Мирослав Начев, 14. Валентин Веселинов, 13. Ахмед Хикмет, 7. Ивайло Лазаров, 9. Васил Тачев (88 – 71. Станислав Желязков), 11. Виктор Митев (54 – 69. Петко Цанков), 23. Беадир Беадиров

Партизан (Червен бряг) – 1. Свилен Младенов, 16. Галин Великов, 3. Слави Паскалев, 17. Цветослав Игнатов, 18. Радосвет Чанов, 8. Цветан Петров (к.), 4. Славей Байрактаров (72 – 11. Юлиан Младенов), 10. Кирил Вълов (82 – 2. Младен Маринов), 7. Калоян Тодоров, 9. Десислав Русев, 6. Момчил Стоянов