Дунав уверено крачи към елита

Дунав (Русе) победи Банско с 3:1 в мач от 24-ия кръг на първенството на Б-футболна група, игран на Градския стадион в Русе. Дунавци започнаха по-добре мача и успяха да поведат в резултата още в седмата минута с гол на Янислав Иванов. Тринайсет минути по-късно русенският тим водеше вече с 2:0 - в 20-ата минута Атанас Атанасов от домакините изпълни пряк свободен удар, а Мартин Ковачев засече топката и удвои резултата. Така завърши и първото полувреме. Третият гол за Дунав падна в 60-ата минута. Мирослав Будинов подаде технично в наказателното поле на капитана Диян Димов, който вкара топката във вратата на Банско. Гостите успяха да намалят резултата на 3:1 в 73-ата минута с гол на Христо Кирев.