Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Индепендиенте се класира за осминафиналите на Копа Либертадорес

Еквадорският тим Индепендиенте завърши 0:0 като гост на Коло Коло (Чили) и се класира за осминафиналите на Копа Либертадорес. Индепендиенте завършва на второ място в класирането с група 5 с 11 точки актив, с две по-малко от лидера Атлетико Минейро (Бразилия). Домакините от Коло Коло на три пъти в двубоя уцелиха греди, но не успяха да отбележат гол.

В другата среща от групата Атлетико Минейро победи Мелгар (Перу) с 4:0 и записа четвърта победа. Тиаго Пагнусат се разписа още в 45-а секунда на двубоя. Бившият нападател на Реал Мадрид и Манчестър Сити Робиньо направи 2:0 в 8-ата минута. Лукас Прато беше точен от дузпа девет минути по-късно, а Карлос в 69-ата оформи крайното 4:0. В група 2 Росарио Сентрал (Аржентина) спечели като гост с 2:0 срещу Насионал (Уругвай). Двата отбора продължават напред в турнира. Алехандро Донати и Ерман Ерера бяха точни за аржентинския тим.

Росарио Сентрал завършва като лидер в групата с 11 точки, а Насионал е втори с 9 точки. В другия мач Палмейрас (Бразилия) разгроми с 4:0 Ривър Плейт (Уругвай). С два гола се отличи Агустин Алионе. В група 3 Депортиво Кали (Колумбия) и Боливар (Боливия) завършиха 1:1. Преди последния кръг в групата Боливар е на трето място с 5 точки, а Депортиво е последен с 3 точки. Лидер е Бока Хуниорс (Аржентина) с 9 точки, на точка пред Расинг Клуб (Аржентина).