Бока Хуниорс падна от Тигре, Ривър Плейт се мъчи със слабак

Бока Хуниорс отстъпи с 0:2 на Тигре в среща от 10-ия кръг на аржентинското първенство, но треньорът Гийермо Барос Шелото даде почивка на звездите на тима Карлос Тевес, Фернандо Гаго, Франк Фабра, Николас Лодейро и Едуардо Карисо, за да бъдаът свежи за мача с Расинг от турнира Копа Либертадорес. Срещата е с голяма важност за Бока, които при победа си гарантират предсрочно участие във втората фаза на турнира. При това положение за домакините от Тигре не беше проблем да контролират мача от началото до края и да стигнат до победата благодарение на головете на Лукас Хансон в 19-ата минута и на Йонатан Силва в 68-ата. С този успех Тигре събра 10 точки и се придвижи на 10-о място, докато Бока е на 8-а позиция с 14 в зона Б. Начело е Ланус, който спечели с 2:0 при гостуването си на Банфилд и има 25.

Пабло Муче вкара първия си гол след завръщането си по терените на Аржентина, откривайки резултата в 33-ата минута. Домакините останаха с девет души на терена заради червени картони в 77-ата и в 83-ата минута, а Хосе Санд затвърди успеха на Ланус в Южното Ел Класико в последните секунди. Уракан остава на 2-о място в зона Б с 20 точки, след като се наложи с 4:3 на свой терен над Сан Мартин де Сан Хуан. Два гола за успеха на домакините вкара Рамон Авиля, който изравни за 2:2 в 36-ата минута, а пет по-късно обърна развоя до 3:2.

В Зона 1 Ривър Плейт се провали у дома и завърши само 2:2 със скромния тим на Сармиенто Хунин. В грешник се превърна Лео Понсио, който предизвика дузпа в 90-ата минута и беше изгонен с червен картон. Диего Чавес не сбърка и оформи крайното 2:2, след като Ривър поведе с 2:0 до 25-ата минута. След този резултат Ривър Плейт заема 10-о място в класирането с 10 точки, а Сармиенто е последен със 7. Изненадващият лидер Годой Крус претърпя домакинска загуба с 0:1 от Сан Лоренсо, който го доближи на 2 точки. Годой води с 20, а Сан Лоренсо е 3-и с 18. Голът за трите точки за Сан Лоренсо вкара в 54-ата минута Мартин Катеручо. Росарио Сентрал също стъпи накриво у дома- загуба с 2:3 от Велес Сарсфийлд, и остава 2-и с 18.