Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Добруджа срази Банско като гост, феновете на домакините потърсиха саморазправа

На стадион "Свети Петър" в Банско се игра мачът от 23 кръг за първенството на Б-футболна група между местния тим и Добруджа, който завърши при резултат 1:0 за гостите. Играчите на тима от Добрич играеха защитно и показаха, че са дошли да спечелят нещо от този двубой на всяка цена, разчитайки напред основно на контраатаки. В 14-та минута главният съдия Стефан Павлов отсъди фаул в полза на гостуващия тим. Зад топката застана капитанът Кристиян Добрев, който от 20-тина метра технично я изпрати над изградената от домакините стена и кълбото се спря в мрежата за 0:1. Футболистите на Банско заиграха пред вратата на гостите, но до отбелязване на изравнително попадение не се стигна.

След почивката отборът на домакините заигра на по-високи обороти, но се стигаше само до безплодни центрирания в наказателното поле на Добруджа, където вратарят и защитата играеха много самоотвержено и отнеха всякакви надежди на банскалии за промяна на резултата. В 77-ма минута се стигна до комична ситуация от страна на главния съдия Стефан Павлов. Той първоначално тръгна да наказва за симулация футболист на Добруджа, но изведнъж показа директен червен картон на вратаря на Банско Александър Стоянов, обяснявайки че го е обиждал и псувал. От този момент нататък обстановката на терена и по трибуните се наелектризира.

С намален състав футболистите на домакините правеха всичко възможно да стигнат поне до изравняване, но добруджанци показаха добра игра в защита и не допуснаха сериозни проблеми. След последния съдийски сигнал част от феновете на домакините прехвърлиха оградата и тръгнаха към терена, но своевременната намеса на униформените полицаи и съдийския наблюдател Георги Кордев бяха причина да не се стигне до нещо нежелателно.