Борусия (М) се препъна в битката за ШЛ (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) направи грешна стъпка в борбата за място в Шампионската лига, след като загуби с 0:1 при гостуването на Инголщат 04 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Моритц Хартман реализира късен гол в 87-ата минута, материализирайки превъзходството на баварския тим. Така Борусия може да падне от четвърто до седмо място при победи на Майнц 05, Шалке 04 и Байер (Леверкузен).

През първото полувреме домакините доминираха и надиграваха своите съперници. Най-добрата възможност преди почивката дойде в 35-ата минута, когато Дарио Лескано изведе Макс Кристиансен, но Хаавард Нордтвайт се намеси в точния момент.

В 53-ата Ян Зомер изби опасен удар на Паскал Грос. Инголщат продължи да играе по-настойчиво, но чистите положения липсваха и пред двете врати. В 82-ата Хартман застраши вратата на гостите след изпълнение на ъглов удар: изстрелът от бялата точка беше много опасен, но не достатъчно прецизен. В 87-ата по-силната игра на домакините донесе късен гол. Моритц Хартман се разписа след щастливо подаване с коляно на Алмог Коен. Хартман насочи в мрежата от четири метра - 1:0.

Снимка: Getty Images/Guliver