Насионал Монтевидео се класира за осминафиналите на Копа Либертадорес, Боха с първи успех

Уругвайският Насионал Монтевидео завърши 2:2 като гост на съгражданите си от Ривър Плейт и се класира за осминафиналите на турнира по футбол за копа "Либертадорес". Възпитаниците на Густаво Мунуа останаха на върха в група 2 с актив от 10 точки преди срещите от последния кръг и не могат да бъдат изместени от първите две места. Втори е Росарио Сентрал с 8 точки, а трети е Палмейрас с 5 точки. Ривър Плейт остана на последното място без победа с 3 точки и няма шансове да продължи напред.

Аржентинският гранд Бока Хуниорс записа първи успех в надпреварата след 3:1 над гостуващия Боливар (Боливия) в група 3. Фернандо Гаго и Карлос Тевес вкараха за домакините в края на първото полувреме, а Федерико Карисо направи резултата класически малко след почивката. Хуанми Кайехон се разписа от дузпа за боливийците 18 минути преди края. С победата Бока излезе на второ място в подреждането след четири кръга с 6 точки, а Боливар вече е трети с 4 точки.

Аржентинският Расинг Клуб запази първото място с актив от 8 точки, след като спечели с 4:2 над гостуващия Депортиво Кали. Оскар Ромеро се отличи с гол и асистенция, а домакините взеха аванс от 3:0 до почивката, с което предрешиха мача. Леандро Грими, Лисандро Лопес и резервата Роджър Мартинес също се разписаха. Андрес Роа в началото на втората част и Андрес Перес в последните секунди направиха загубата на колумбийците по-почетна. Депортиво остана на последното място без успех и с актив от само 2 точки. В група 5 Естебан Паредес вкара два пъти и донесе успеха на чилийския Коло Коло на терена на перуанския Мелгар. С успеха гостите събраха 8 точки и запазиха шансове за класиране на осминафиналите, тъй като преди последните срещи изостават на 2 точки от лидерите Атлетико Минейро и Индепендиенте. Мелгар допусна пета поредна загуба и отпада от надпреварата.