Етър громи пред погледа на националния селекционер

Етър (Велико Търново) записа убедителна победа с 5:1 над ФК Севлиево пред погледите на именития си нов треньор Ферарио Спасов и селекционера на националния отбор Ивайло Петев. Пред около 300 фенове на стадион "Ивайло" "виолетовите" поведоха с 4:0 до 21-ата минута.

Първата по-сериозна атака за севлиевци дойде чак в 19-тата минута след изстрел, който беше париран умело от вратаря. В 55-ата минута главният съдия отсъди дузпа за Етър за игра с ръка в наказателното поле на защитник на гостите. Нападателят на търновци Петър Димитров без проблеми направи резултата 5:0 и така оформи своя хеттрик.

В 67-минута гостите отбелязаха своето почетно попадение, дело на Борислав Иванов, което оформи крайния резултат. Мачът приключи само с два жълти картона, справедливо бяха отменени и два гола. Футболистите на домакините се прибраха в съблекалните под бурните овации на публиката. Етър запазиха второто място в Северозападната "В" АФГ.