Лион отново е трети

Лион се изкачи на трето място във френското първенство, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига, след като победи с 3:1 като гост Лориен. Лион е с актив от 52 точки, докато Рен е с 51, а Ница - с 50. Монако пък заема второто място след 32-ия кръг с 55 пункта.

Лориен вкара първия гол в мача, след като Максим Бартелм получи пас от дълбочина, напредна очи в очи с Антони Лопеш и подаде на притичалия Маджид Уорис, който чукна топката в празната врата за 1:0. Лион пък върна гола с красив удар на Александре Лаказет в 44-та минута и първото полувреме завърши при равенство 1:1.
Рашид Гедзал навлезе в наказателното поле на домакините десет минути преди края и стреля в близкия ъгъл, а вратарят Бенжамен Лекомт очакваше центриране и топката влезе в свободното пространство между него и гредата за 1:2. Лаказет оформи крайния резултат само четири минути по-късно, когато беше изведен от Гедзал сам срещу Лекомт.

Лориен е на 14-о място и има аванс от 10 точки срещу намиращия се под чертата на изпадащите Тулуза.