Героят от Португалия блести за Лудогорец (видео)

Отборът на Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от 27-ия кръг от "А" група. Единственото попадение в срещата вкара героят от Португалия Марселиньо в 40-ата минута с глава, след центриране на Вандерсон. По този начин българският шампион записа 11-та поредна победа в елита на родния футбол и отново върна преднината си от 14 точки пред Левски.

Лудогорец доминираше през цялото игрово време и 1:0 бе най-малкото, с което пловдивчани си тръгнаха от Разград. В 49-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Ощипко видя за втори път жълтия цвят на картона и напусна принудително.

Първата по-опасна атака бе пред вратата на гостите. След бърза атака Вандерсон излезе на стрелкова позиция, но не успя да се възползва. Крилото шутира, но топката срещна крака на играч на Ботев, който с намесата си предотврати опасността.

В 16-ата минута стражът Виктор Голас спаси почти сигурен гол. Витиня центрира отдясно, Джонатан Кафу се извиси и от няколко метра стреля с глава. Вратарят на "канарчетата" обаче демонстрира завиден рефлекс и изби.

Натискът на домакините не спря дотук. В 21-ата минута Светослав Дяков изведе на добра позиция Клаудио Кешеру. Румънецът отправи силен удар без подготовка, но Голас за пореден път бе заел добра позиция и запази мрежата си суха.

"Канарчетата" отговориха в 24-ата минута, когато бяха на крачка от гола. Владислав Стоянов тръгна да подава към свой съотборник, но Тодор Неделев пресече. Асът на Ботев потърси далечния ъгъл, но опитът му да реализира се оказа неуспешен. Всъщност, това бе и единственото опасно положение пред вратата на Стоянов.

В 36-ата минута пред вратата на Ботев се разрази истинска канонада. Първо Кафу влезе отдясно в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, но Голас се хвърли като котка и чукна топката, която застрашително летеше към състезател на "орлите". Няколко секунди по-късно последва изстрел на Витиня, но стражът на гостите отново бе на висота и не допусна кълбото да навести мрежата му.

Малко по-късно Дяков опъна мрежата, но реферът не зачете гола заради засада на Марселиньо, който преди това игра с топката. Положението обаче бе доста спорно.

В 40-ата минута перфектният до този момент Голас се предаде. Марселиньо забоде красив гол с глава, след остро центриране на Вандерсон.

Втората част стартира с червен картон. В 49-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Ощипко видя за втори път жълтия цвят на картона и напусна принудително.

Това допълнително улесни задачата на възпитаниците на Георги Дерменджиев, коита не спряха да атакуват.

В 54-ата минута Козмин Моци отправи атрактивен удар, който за жалост на румънеца бе париран със сетни усилия от Голас.

В 63-ата минута Венцислав Керчев отне и бързо подаде към Марселиньо, който от своя страна изведе Кешеру на голова позиция. Нападателят потърси далечния ъгъл, но кълбото профуча на сантиметри от левия стълб.

В 77-ата минута Кафу пропусна сам срещу вратаря.

Последва скандална ситуация, при която Голас се опита да извади от игра Кешеру. Вратарят, който се понрави с отлични спасявания, изрита умишлено в главата румънеца, но най-скандалното е, че за зверският ритник не бе изгонен.

В 87-ата минута Лукас Саша не остана по-назад от своите съотборници и се нареди на опашката от пропускащи. Бразилецът бе изведен от Марселиньо очи в очи с Голас, но пропусна да сложи точка на спора.

До последния съдийски сигнал не се случи нищо интересно и резултатът 1:0 не бе променен.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 1:0

1:0 Марселиньо 40

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Керчев, Натанаел, Дяков, Лукас Саша, Кафу, Марселиньо, Вандерсон, Кешеру

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Голас, Христов, Филипов, Старокин, Ощипко, Юсеин, Огнянов, Балтанов, Неделев, Нелсън, Милев