Борусия (Дортмунд) продължава да поддържа огъня след обрат срещу Вердер (видео)

Борусия (Дортмунд) продължава да поддържа интригата в Бундеслигата, след като записа драматична победа с 3:2 у дома над Вердер (Бремен). "Жълто-черните" бяха по-добрият отбор на "Сигнал Идуна Парк" и поведоха с гол на Пиер-Емерик Обамеянг (53'), но допуснаха пълен обрат след попадения на Алехандро Галвес (69') и Златко Юнузович (74'). Борусия обаче успя да обърне развоя чрез Шинджи Кагава (77') и Адриан Рамос (82').

Домакините доминираха тотално през първата част, но така и не успяха да вземат аванс, като голяма заслуга за това имаше и Феликс Вийдвалд. Стражът на Вердер спаси удари на Дурм, който бе изведен много добре от Ройс, но не успя да преодолее вратаря, Обамеянг и Кастро. Играчите на Томас Тухел отправиха общо 11 изстрела към вратата на Вердер през тази първа част, но това не има донесе предимство.

В 53-ата минута Ройс бе фаулиран в центъра на терена, но главният рефер Тобиас Велц даде много добър авантаж, след който Мхитарян изведе Обамеянг зад отбраната. Голмайсторът на Борусия прехвърли елегантно Вийдвалд - 1:0.

В 59-ата минута Дурм отново не успя да преодолее вратаря на Вердер, въпреки че пак остана очи в очи с него. Десет минути след това Вердер изненадващо се добра до изравнително попадение. "Жълто-черната" отбрана не успя да се справи с един корнер пред вратата на Бюрки, Галвес стреля, топката рикошира в крака на Кастро и се оплете в мрежата - 1:1. В 74-ата минута Вердер направи пълен обрат. Йозтунали проби по чудесен начин отдясно и въпреки че бе фаулиран, успя да продължи към Юнузович, който направи 1:2.

Борусия обаче намери сили за обрат, като това се случи благодарение на смените на Тухел. В игра се появиха Шинджи Кагава, който изравни в 77-ата минута, след като Шмелцер проби отляво и върна към японеца - 2:2, както и Адриан Рамос. Колумбиецът засече с глава в 82-ата минута центриране на Мхитарян от корнер, носейки победата на Дортмунд.