Огромно разочарование за Вердер (видео)

Вердер (Бремен) загуби един от най-важните си мачове през сезона. Тимът на Виктор Скрипник се провали в домакинството си на Аугсбург, като допусна обрат от 1:0 до 1:2 и опасността от изпадане във Втора Бундеслига става все по-реална.

Мачът на "Везерщадион" беше дерби на дъното между два от застрашените отбори, като преди него Вердер маше точка преднина пред съперника си. Домакините бяха по-активни до почивката, но трудно създаваха голови положения. В 43-ата минута обаче далечен удар на Флориан Грилич изненада Марвин Хитц и "бременските музиканти" поведоха.
Радостта на Вердер не продължи дълго. В 53-ата минута центриране от левия фланг беше засечено с глва от Алфред Финбогасон и исландецът изравни. Драмата анстъпи в 87-ата минута, когато резервата Хон Чон-Хо се превърна в герой за Аугбург. Националът на Южна Корея се оказа на точното място в наказателното поле и отклони топката, пращайки я във вратата на Феликс Вийдвалд.

В следващия кръг Вердер, който остана на 16-о място в класирането, приема Волфсбург, а Аугсбург е домакин на Щутгарт.