Юбилеен гол на Меси зарадва Аржентина (видео)

Звездата на световния футбол Лионел Меси отбеляза своя 50-и гол с националната фланелка при победата на Аржентина с 2:0 над Боливия в световна квалификация. Меси се разписа от дузпа в 30-ата минута и оформи успеха на "гаучосите", които бяха повели с попадение на Габриел Меркадо малко по-рано.

Срещата се игра в Кордоба, а домакините стигнаха до успеха без особени трудности. Тимът на Херардо Мартино повтори добрата си игра от двубоя с Чили миналата седмица (2:1) и запиа трета победа от старта на кампанията. Хавиер Масчерано се завърна в защитата, а нападението на "албиселесте" се водеще от Гонсало Игуаин.

Още в 10-ата секунда Евер Банега уцели гредата, а боливийците трудно спираха скоростните атаки на Меси и компания. В 19-ата минута Меркадо вкара гол във втори пореден мач за Аржентина, след като се оказа на точното място в наказатelното поле и опъна мрежата след подаване на Игуаин. В средата на полувремето Банега беше повален в наказателното поле, а Меси не сгреши от бялата точка и вкара юбилейното си 50-о попадение за двукратните световни шампиони.
Анхел ди Мария получи контузи и отстъпи мястото си на Анхел Корея. Аржентинците продължиха да доминират и след почивката, но пропуснаха да направят победата си по-убедителна.

"Гаучосите" вече имат в актива си 11 точки и се изкачиха на 4-о място във временното класиране.

АРЖЕНТИНА - БОЛИВИЯ 2:0
1:0 Меркадо (20)
2:0 Меси (30) д.