Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Трета поредна загуба за юношите на България и последно място в групата

Юношите на България до 19 години отстъпиха с 1:2 на Шотландия в последен мач от Елитния квалификационен кръг за Евро 2016 и останаха на последно място в своята група. Нашите момчета нямаха шанс да се класират за европейското още преди изиграването на тази среща, тъй като загубиха предишните си два двубоя с минималното 0:1 от Хърватия и Белгия, но ако бяха спечелили 1 или 3 точки, щяха да завършат преди днешния си противник, който също бе с две поражения и голова разлика 0:5.

В началните минути играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Постепенно шотландците заиграха по-активно и след четвърт час откриха резултата. Бреслин центрира отдясно, Хардли чукна топката с глава и след недобра намеса на Михайлов тя влетя в мрежата - 1:0 за Шотландия.

В 32-ата минута Бреслин шутира от 22 метра, но Михайлов без проблем спаси. Шест минути по-късно лъвчетата изравниха. След бърза контраатака топката стигна до Краев, който подаде към Александър Георгиев и нападателят на Литекс без забавяне с изстрел отблизо вкара за 1:1.

В заключителните секунди на първата част Шотландия отново можеше да поведе. Найсбит осъществи самостоятелен пробив отдясно и след страхотен шут нацели лявата греда на българската врата.

Трикольорите започнаха по-активно второто полувреме и в 48-ата минута осъществиха добра атака отляво, която завърши с шут на Краев в аут.

В 55-ата минута България пропусна отлична възможност да направи пълен обрат. След центриране отдясно и недобра намеса на шотландския страж топката стигна до Атанасов, който я върна успоредно на линията на малкия пеналт, но двама наши състезатели не успяха да я засекат в празната врата.

Шотландците отговориха със самостоятелен пробив на Найсбит, който преодоля трима наши състезатели и шутира силно от малък ъгъл, но Михайлов бе на мястото си и боксира.

Така се стигна до 78-ата минута, в която реферът отсъди много спорна дузпа в полза на шотландците за игра с ръка на Керчев в безобидна ситуация. 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Килти.

Само пет минути по-късно българският тим можеше да изравни, но Александър Георгиев нацели греда след остро центриране на Буров отляво.

До края на двубоя момчетата на Светльо Тодоров опитаха да достигнат до равенството, но няколкото далечни изстрела на Александър Георгиев бяха спасени от Дохан.

Така първи в групата завърши съставът на Хърватия, който днес победи с 4:0 Белгия и след пълен актив от 9 точки се класира за Евро 2016. Червените дяволи завършват на втора позиция с 6 точки, Шотландия е с 3 на третото място, а България зае четвъртото място след 0 точки и голова разлика 1:4.

БЪЛГАРИЯ - ШОТЛАНДИЯ 1:2