Бразилия изпусна аванс от два чисти гола срещу Уругвай

Отборът на Бразилия завърши 2:2 у дома с Уругвай в двубой от петия кръг на квалификациите за Мондиал 2018, след като изпусна аванс от два чисти гола. "Селесао" започна по мечтан начин на "Арена Пернамбуку", като още в първата минута откри резултата чрез Дъглас Коща, който с върха на пръстите засече центриране пред вратата.

В 26-ата полузащитникът Ренато Аугусто удвои аванса на домакините, които изглеждаха пълен господар на терена. Аугусто се възползва от една отбита след удар на Неймар топка и при добавката не сгреши. Уругвай обаче не се предаде и в 31-ата успя да върнe един гол чрез нападателя на Пари Сен Жермен Единсон Кавани, като при попадението отново проличаха слабостите в отбраната на Бразилия. Защитита на "селесао" се пропука още веднъж, когато Луис Суарес се измъкна между двама и от центъра се опита да прехвърли стража на домакините, но топката напусна теена. Три минути след началото на второто полувреме обаче никой не можа да спре Суарес, който оформи крайното 2:2 с удар с левия крак.

Така Уругвай събра 10 точки и остана на второ място във временното класиране. Бразилия върви на третата позиция с 8, колкото имат също Парагвай и Аржентина.