Лео Меси: Радвам се, че се завърнах в националния тим

Лионел Меси се завърна на терена за Аржентина, а националният отбор на страната стигна до пълен обрат и победа с 2:1 срещу Чили в Сантиаго. Световните вицешампиони заемат четвърто място в зона КОНМЕБОЛ на световните квалификации по футбол, докато победителите в Копа Америка са на шеста позиция с точка пасив.

Меси, който пропусна първите четири мача на южноамериканския квалификационен турнир, асистира на Габриел Меркадо за победния гол, паднал в 24-та минута. Фелипе Гутиерес пък откри за домакините в десетата минута, но Анхел Ди Мария изравни девет по-късно.

"Начинът няма значение, в този мач ни трябваше победа. Радвам се, че се завърнах в националния тим и помогнах на момчетата, които се бориха за всяка точка като за своя живот", каза Меси.