Еквадор загуби първи точки, Колумбия излъга Боливия в голов трилър (видео)

Лидерът в класирането в световните квалификации в зона Южна Америка Еквадор загуби първи точки от началото на борбата за участие на Мондиал 2018 в Русия. Еквадор завърши 2:2 у дома с Парагвай в мач от 5-ия кръг на квалификациите в Южна Америка. Еквадорците се спасиха от поражението с гол на Анхел Мена във втората минута на добавеното време.

Енер Валенсия даде аванс на домакините в резултата още в 20-ата минута, но след това нещата се объркаха за Еквадор и "гуараните" обърнаха резултата до 1:2. Първо Дарио Лескано изравни в 38-ата минута, а в 59-ата отново той реализира ново попадение за Парагвай. Гостите вече предвкусваха ценната победа, когато в 92-ата минута Мена зарадва публиката на стадиона и донесе точка на домакините.

Еквадор продължава да няма загуба след първите си 5 срещи и остава начело в подреждането, вече с 13 точки. Към момента Парагвай е трети с 8 точки.

В същото време, Колумбия се добра до драматична победа с 3:2 при гостуването си на Боливия. Халфът на Реал Мадрид Хамес Родригес откри резултата в полза на колумбийците в 9-ата минута, а в 40-ата нападателят на Милан Карлос Бака бе точен за 0:2. Любопитно за отбелязване е, че Бака асистира за гола на Хамес, който след това му върна жеста и стана съавтор на попадението на нападателя на "росонерите".

Четири минути след почивката обаче Хуан Арсе от дузпа върна надеждите на Боливия, че загубата може да бъде избегната, а в 62-ата минута Алехандро Чумакеро се разписа в противниковата врата за 2:2. Мачът вървеше към равенство, когато в първата минута на добавеното време резервата Едвин Кардона попари боливийците с победен за Колумбия гол.

След този сладък успех Хамес Родригес и компания заемат шесто място в класирането със 7 точки, докато Боливия се намира на осма позиция с едва 3 точки след една победа и вече четири загуби.

БОЛИВИЯ - КОЛУМБИЯ 2:3

0:1 Х. Родригес (9)