Полша надви Сърбия, Иванович с уникален пропуск (видео)

Полша спечели с 1:0 контролата срещу Сърбия, която се игра в Познан. Двата тима направиха интересен мач, с доста положения, но публиката видя само един гол. Негов автор стана Якуб Блашчиковски в 28-ата минута.

Двубоят ще се запомни най-вече с невероятния пропуск на Бранислав Иванович. След шут на Адем Ляич от фаул в 6-ата минута топката срещна напречната греда, а защитникът на Челси от около метър не успя да уцели празната врата и с глава прати кълбото в аут.
Поляците поведоха след пробив на звездата си Роберт Левандовски в средата на полувремето. Нападателят на Байерн (Мюнхен) центрира от аутлинията, топката беше изчистена право към крака на Блашчиковски и той не сбърка.

След почивката най-добрият в редиците на сърбите - Ляич, можеше да изравни, но Войчех Шчесни спаси опасен негов удар.

ПОЛША - СЪРБИЯ 1:0
1:0 Блашчиковски (28)