И Пиронкова не стигна до основната схема в Маями

Цветана Пиронкова последва Сесил Каратанчева и отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира в Маями. Най-добрата ни тенисистка отстъпи с 2:6, 1:6 на рускинята Елена Веснина и напусна надпреварата. Цвети допусна много грешки и не оказа сериозна съпротива на рускинята, която изравни общия баланс помежду им. Предишната среща между двете беше през 2013 година на Турнира на шампионките в София и тогава Пиронкова се наложи в три сета.

Веснина направи пробив в самото начало, а Цвети пропусна да го върне в третия гейм. При 2:4 българката отново се пропуска на свой сервис и първият сет отиде в сметката на нейната съперничка.

Пиронкова показа желание за обрат на старта на втория сет, когато спаси три геймбола, но Веснина реализира четвъртата си възможност и тотално пое контрола над мача. Още един пробив за 4:1 затвърди превъзходството на рускинята и тя с лекота стигна до победата.