Играчите на Спортинг нарочно облякоха фланелки с грешни имена - вижте причината

Преследващият титлата в Португалия Спортинг (Лисабон) изненада всички по време на съботния мач срещу Арука от местното футболно първенство. През първото полувреме всички играчи на тима бяха облечени с фланелки със сгрешени имена на гърба. Така например Теофило Гутиерес носеше екип с надпис "Guterres" вместо "Teo", а на фланелката на Жоао Марио пък пишеше "J. Dario". През втората част играчите излязоха с коригираните екипи.

Домакините обясниха, че това е било част от кампания, целяща да убеди привържениците на Спортинг да си купуват само оригинални фен артикули и така да загърбят фалшификатите.

Медиите в Португалия се шегуват, че Спортинг трябва да продължи с акцията, защото през първите 45 минути отборът вкара четири гола, докато беше с "грешните" екипи. В крайна сметка "лъвовете" спечелиха мача с 5:1.

Официалната фланелка на клуба струва 65 евро.