Реал Мадрид с шумна победа над Севиля (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид изигра един от най-силните си мачове в атака през сезона и спечели убедително с 4:0 над гостуващия Севиля в дуел от 30-ия кръг на Примера. Карим Бензема (6), Кристиано Роналдо (64), Гарет Бейл (66) и Хесе Родригес (86) се разписаха при успеха. Португалският маестро изпусна дузпа, а същото направи и Кевин Гамейро. С победата Реал се доближи на точка до Атлетико Мадрид и на 10 от водача Барселона.

Реал Мадрид - Севиля За първи път от няколко седмици Зинедин Зидан имаше на разположение и тримата си звездни нападатели: Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Рафаел Варан и Начо Фернандес оформиха централния защитен вал. Унай Емери подреди 4-4-1-1, като интересното е, че разположи на терена цели четирима бекове.

Реал Мадрид - Севиля Мачът стартира вихрено. Във втората минута Бейл беше изведен и потърси Кристиано, но португалецът беше избързал. Минута по-късно при опит за центриране на Беноа Тремулинас топката се удари в напречната греда. Малко по-късно Серхио Ескудеро шутира силно от малък ъгъл - Кейлор Навас внимаваше. В шестата минута резултатът вече беше открит: Бейл центрира отдясно, а Бензема реализира зрелищен гол, хващайки топката от ждроб около дузпата - 1:0 и 20-и гол в Примера за французина.

Реал Мадрид - Севиля В осмата Кевин Гамейро овладя на гърди в наказателното поле, ала шутира прекалено високо. В 16-ата Бейл стреля коварно по земя, Серхио Рико докосна топката и тя се отклони от гредата. След последвания корнер Роналдо стреля с глава, а Бейл сложи крак и вкара в мрежата. Страничният рефер вдигна флага за засада, макар че такава съвсем нямаше.

Реал Мадрид - Севиля "Лос бланкос" играеха много силно в първия четвърт час и създадоха буря пред вратата на гостите от "Рамон Санчес Писхуан". В 26-ата реферът Ундиано Майенко назначи дузпа за севилци. Варан задържа Адил Рами пред погледа на арбитъра. Кейлор Навас успя да отрази удара на Гамейро от бялата точка. В 35-ата Бензема отправи нов изстрел - Рико беше добре пласиран и спря пътя на топката. В 40-ата Ескудеро хвана за фланелката Бензема, но това не стана причина за посочване на дузпа. В края на полувремето топката се мотаеше опасно близо до вратата на Серхио Рико, но без нанасяне на точен удар.

Реал Мадрид - Севиля Висенте Ибора пропусна първата страхотна ситуация след почивката. В 51-ата халфът на "бяло-червените" не успя да обърне топката към обратния ъгъл от малкото наказателно поле. В 54-ата Каземиро получи жълт картон, заради който ще пропусне сблъсъка с Барселона след две седмици. В 57-ата Хосе Антонио Рейес направи много глупава дузпа, спъвайки Лука Модрич, когато хърватинът не създаваше голова опасност. От бялата точка Роналдо шутира над гредата и така и двата тима изпуснаха по една дузпа.

Реал Мадрид - Севиля Бейл и Тони Кроос отправиха два много опасни изстрела в рамките на 59-ата минута. В 60-ата пък Бейл нацели напречната греда след удар с глава. Минута по-късно Гамейро опъна мрежата на Навас, ала при вдигнат флаг на засада. При повторенията се видя, че решението на страничния рефер е много спорно. В 64-ата Реал най-сетне вкара втори гол в двубоя: Данило центрира остро и Кристиано реализира с насочване от малкото наказателно поле.

Реал Мадрид - Севиля Само две минути по-късно Бейл направи 3:0 след хубава контра и интересна асистенция на Бензема. Уелсецът се разписа на празна врата. Гостите от Нервион имаха добра възможност за гол в 70-ата минута, но Ибора не беше прецизен очи в очи с вратаря. В 85-ата южняците пропуснаха нов чудесен шанс за гол. Гамейро предпочете да шутира вместо да подава към Ескудеро, а Навас за сетен път показа котешка пъргавина. При ответната атака Ескудеро имаше нещастието да чукне топката към Хесе Родригес, който отблизо реализира - 4:0.

Предстои пауза за мачове на националните отбори. След 13 дни е големият сблъсък между Барселона и Реал Мадрид.