Удинезе взе точка в дебюта на Де Канио (видео)

Удинезе спечели точка при гостуването си на Сасуоло в дебюта на наставника Луиджи Де Канио, като двубоят завърши 1:1. Срещата започна отлично за новия треньор на "фриуланите", тъй като неговият тим поведе още в осмата минута. Домакините се оказаха неподготвени за една от контраатаките на съперника, която завърши с центриране на Теро отлямо и голов удар на Сапата. Удинезе пропусна да удвои аванса си след удар с глава на Фелипе и блестяща изява на вратаря Консили. Стражът трябваше да се намесва решително още веднъж преди почивката след удар на Видмер, за да запази резултата.

През второто полувреме Сасуоло вдигна темпото и стигна до изравняване. Центриране на Пелузо отляво стигна до главата на Политано, който бе оставен непокрит и резултатът стана 1:1. До края домакините доминираха, но Теро и Политано не се възползваха от добри възможности.