Лас Палмас открадна точките в Сан Себастиан

Отборът на Лас Палмас спечели с 1:0 гостуването на Реал Сосиедад в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Вилиан Жозе отбеляза единствения гол в 39-ата минута. С успеха канарския тим на Кике Сетиен вече има пет точка аванс пред зоната на изпадащите.

В деветата минута двама футболисти на баския тим паднаха в наказателното поле, но дузпа не последва. В 13-ата гостите от Гран Канария получиха дузпа, но Жонатан Виера стреля слабо и вратарят спаси. В 17-ата Хави Варас спаси удар с глава на Карлос Вела. В 24-ата Джонатас изпусна от чудесна голова ситуация. В 39-ата Вилиан Жозе откри резултата в полза на "жълтите". Нападателят имаше щастието топката да се отклони от защитник  и заблуди вратаря Херонимо Руи.

В 50-ата Варас спаси с вещина изстрел на Микел Оярсабал. В 71-ата реферът Матеу Лаос проспа дузпа в наказателното поле на канарския тим. Давид Гарсия спъна Давид Сурутуса. До края "чури урдин" не намериха сили да отбележат.

Снимка: "Марка"